Alüminyum Sürme Sistemleri

Alüminyum sürme sistemleri, ev ve işyerinize farklılık katmaya devam etmektedir. Evimiz hakkında verdiğimiz her karar önemlidir. Bu nedenle çerçevelerimizin seçimi günlük yaşam için önemlidir. Her alana bağlı olarak, her zaman ihtiyaçlarınıza uygun bir ürün vardır. Bu yazımızda amacımız, menteşeli ve kayar çerçeve sistemleri hakkında daha net bir fikre sahip olmanıza yardımcı olmak. Böylece, alüminyum çerçevelerin iki sistem kategorisini, ayırt edici özelliklerini değerlendirerek fikir sahibi olabilirsiniz. Son olarak ta sizin için en iyi olan ürünü seçmek en önemlisidir.

Menteşeli Alüminyum Çerçeveler

Menteşeli çerçeveler çok popülerdir ve birçok müşteri bunları tercih eder. En önemli avantajlarından biri ise yüksek yalıtım özelliği, su geçirmezliği ve ses yalıtımıdır. Bu bölümlerin tümünde menteşeli alüminyum sistemlerinin olağanüstü performansıdır (tabii ki ısı yalıtımlı menteşeli alüminyum çerçevelerden bahsediyoruz ve yalıtkan olmayanlardan bahsediyoruz). Güvenlik bölümündeki performansları da aynı derecede yüksektir. Ayrıca menteşeli alüminyum çerçeveler çok çeşitli tasarım çözümleri sunar ve sineklik, panjur veya harici panjur kutularını destekleyebilir.

Lüks Bir Evin Oturma Odasında Menteşeli Alüminyum Sistem

Menteşeli çerçevelerin dezavantajı; Çok geniş pencere açıklıklarını destekleyememeleridir. 2 metreden fazla açıklıklara atıfta bulunuyoruz. Böyle bir durumda, menteşeli bir sistem, çift kanatlı bir veranda kapısı seçiminde uygun çözüm olmayabilir. Ayrıca, açtığınızda daha fazla yer kapladığından çok küçük daireler için iyi çözüm değildirler. Bunun nedeni; Herhangi bir sorun olmadan kolayca açılabilmesi için her zaman daha büyük bir iç alana ihtiyaç duymalarıdır.

Sürgülü Alüminyum Çerçeveler

Şehir dairelerinde veya özel evlerde kayar çerçevelere çok sık rastlıyoruz. İlk durumda, sürgülü çerçeveler yerden tasarruf ettikleri için bir apartmanın pratik günlük yaşamına katkıda bulunur. Özel evlerin ikinci durumunda, genellikle menteşeli çerçevelerle desteklenemeyen geniş pencere açıklıklarına sahiptir, bu nedenle yine sürgülü olanlar en uygun çözümdür.

Geniş Açılımlı Deniz Manzaralı Sürgülü Alüminyum Sistem

Ayrıca, dünyadaki modern mimariye verdiği önem, yapıların mümkün olduğunca minimum görünür alüminyuma sahip olması yönündedir. Bu önemin arkasındaki felsefe, minimal estetiği teşvik etmek ve doğal ışığın içeriye engellenmeden girmesine izin vermektir. Bu nedenle, minimum estetik doğrultusunda özelleştirilebildikleri için kayar çerçeveler idealdir. Bu tasarım; İnce kanatlar, duvarda cep gizli kanatlar, yatay kayar kanatlar vb.

Kaydırma sisteminin genellikle menteşeli bir sistemin ısı yalıtım seviyelerine ulaşamayacağını belirtmekte fayda var, çünkü menteşeli sistemde sızdırmazlık, kanat ve kanat çevresindeki yalıtkan EPDM contalarla güçlendiriliyor. Ancak, her zaman benzer sistemleri karşılaştırmalıyız. Eşsiz bir şekilde gelişmiş bir sürgülü sistemin menteşeli olanın performansına ulaşma olasılığı bulunmaktadır. Kaldır ve sür sistemleri mükemmel bir örnektir. Bu sistemler korkuluk içerisinde uygulanarak yüksek ısı yalıtımı sağlar. Özel bir mekanizma sayesinde kolayca kaydırabiliyoruz.

Cam Faktörü

Kesin kararınız hangisi olursa olsun, alüminyum pencerelerin (ve genel olarak tüm pencerelerin) ısı yalıtım seviyesinin, donatıldıkları cam türü ile doğrudan ilişkili olduğunu unutmamalısınız. Cam genellikle bir çerçevenin toplam yüzeyinin %70-80’ini kaplar dolayısıyla performansını etkilemesi çok normal. Bu bölümde çok çeşitli çözümler var. Bu nedenle, çerçevelerinizi kuracak olan profesyonel ile camın türünü ve özelliklerini tartışmak son derece önemlidir.

Alüminyum Sistem Cam Panel Detayı

Her zaman kontrol etmemiz gereken bir unsur ise camın ısı yalıtım oranıdır. Oranlar ne kadar küçük olursa, termal kayıplar o kadar küçük olur ve sonuç olarak alüminyum sistemlerimizin performansı o kadar iyi olur. Yüksek kaliteli bir alüminyum sistem, ısı yalıtımı ve güvenlik sağlayabilir, ancak eşit derecede gelişmiş cam olmadan genel performans aynı seviyede olamaz.

Çözüm

Yeni çerçevelerimizle ilgili karar, günlük yaşamı birçok yönden etkilediği için oldukça önemlidir. Kararımız ister estetik ister enerji performansı standartlarına dayalı olsun, iyi bilgilendirilmiş ve farklı yönlerin farkında olmalıyız. Çerçeve alımı yaşam tarzımızı tamamlayacak bir yatırımdır. Bu yüzden bu satın alma hayatımızı iyileştirmeli, daha keyifli ve işlevsel hale getirmelidir. Yeni çerçeveleriniz sizin seçiminiz. Özgür bir zihinle, aynı zamanda bilgiyle karar verin!

Asel Metal Yapı olarak alüminyum sürme sistemleri alanındaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımız ya da Whatsapp destek hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

× Whatsapp