Ameliyathane Hermetik Kapıları

Ameliyathane hermetik kapıları, özel alanlarda tercih edilen kapı türlerindendir. Özel kapıların, kuruldukları yerlerin ve kişilerin mahremiyetini oluşturmak pratik kullanım için gerekli olduğu birçok ortam vardır. Asel Metal Yapı, bu ortamların en zorlularına uyacak şekilde tasarlanmış bir dizi uzman kapılar ve ısmarlama kapı çözümleri sunar.

Hermetik sızdırmaz kapılar, hava basıncı kontrolünün ve hijyenin çok önemli olduğu ameliyathaneler, laboratuvarlar, yemekhaneler ve diğer temiz oda ortamlarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Kapılar özel sızdırmazlık kauçukları, yuvarlak profiller ve kapının her iki yanında paslanmaz çelik veya toz boyalı galvaniz çelik ile kaplanmış kapı panelleri ile donatılmıştır. Otomatik veya manuel kapı olarak da mevcut olup, kapının görünümü bulunduğu ortama göre belirlenebilir. Asel Metal Yapı’nın hermetik olarak kapatılmış iç sürgülü kapısı ayrıca yerden tasarruf ve güvenlik özelliği sağlar. Kapının hareketli paneli güvenliği sağlamak ve alanı en üst düzeye çıkarmak için sızdırmaz bir bölmeye kayabilir.

Hastanelerin steril alanlarında hermetik olarak kapatılmış kapılar hijyen ve temizlik için çok önemli bir unsurdur.

-Hijyen

Erişilebilir kapı yüzeyi bakteri içermez, temizlenmesi kolaydır;

-Gürültü Yalıtımı

Kapı, doktorlar ve hastalar için sessiz bir ortam sağlamak için ses geçirmezlik sağlar;

-X-ray koruması

Laboratuvar, tomografi, X-ray odası gibi alanlar için bir kalkan kapısı sağlanır.

-Teçhizat

Manuel veya Otomatik hareket; ayak sensörü, dalga sensörü veya kod sensörü, kilitleme sistemi vb.

Yenilikçi, tam otomatik bir açma kapama sistemine sahip ameliyathane kapıları, kapı güzergahında bir engel algılandığında kapanmayı önleyen ve güç kaynağının kesilmesi durumunda manuel olarak kullanılmasını sağlayan güvenlik önlemleri ile donatılmıştır.

Kapı rayları, zahmetsiz manuel kullanım sağlar.

Asel Metal Yapı olarak Otomatik kayar kapı, tek kayar veya çift kanatlı çift bölmeli üretimini sağlamaktayız.

Enfeksiyonun yayılması, eller serbest çalışmaya izin veren temassız sensörlü hermetik kapımız tarafından daha fazla kontrol edilebilir.

Tiyatro kapılarının açılma ve kapanma hızları, gecikmeli kapanma ayarı kolaydır, kendi kendine teşhis kod sistemi hataları bulmayı kolaylaştırır ve masraflı arıza süresini azaltır. Kapılar, bireysel müşteri gereksinimlerine göre kilitlenebilir.

Hermetik olarak kapatılmış kapılar, açma ve kapama sırasında kontrollü hava hareketleri yaratır. Bu, havadaki mikro organizmaların hava akımları ile yayılmasını azaltmak içindir.

İster döner ister kayar kapılar, ister manuel ister otomatik olsun, Asel Metal Yapı, tüm müşteri gereksinimlerini ve tıbbi süreçleri karşılamak için kapı tedarik eder. İsteğe göre cam izleme penceresi mevcuttur, bu da hastanın mahremiyet ihtiyaçlarını dikkate alırken yeterli şeffaflığı sağlar.

Kapı kanatları paslanmaz çelik veya toz boyalı olarak mevcuttur.

Röntgen kapısı sürgülü veya döner olarak paslanmaz çelikten veya toz boyalı galvaniz çelikten imal edilmiştir, kurşun astarlı yerleştirme genellikle 2 mm’dir.

Asel Metal Yapı, ameliyathane hermetik kapıları ve daha birçok alanda hizmet vermektedir. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımız ya da whatsapp destek hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

× Whatsapp