Döner Kapılar

Döner kapılar, yeni nesil binaların gözdesi durumundadır. Genellikle otellerin, şirket merkezlerinin, çok amaçlı ofis binalarının, alışveriş merkezlerinin ve rezidansların ana girişlerine kurulan Döner Kapılar ile kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmak ve kalıcı olan o çok önemli ilk izlenimi yaratmak hayati önem taşır.

Asel Metal Yapı, hemen her çap ve yükseklikte ihtiyaçlarınızı karşılayacak döner kapı sağlayabilir. Ayrıca döner kapılarımızda kullanılacak malzeme tercihini de siz belirleyin.

Mükemmel Bir Bina Girişi Yaratmak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tasarım

Malzemeler

Bina kullanımı

Binanın konumu

Binanın oryantasyonu

Kullanıcıların yaş aralığı

Bir döner kapının gerçek dönüş hızına odaklanarak, bir döner kapının dönüş hızını hangi faktörlerin belirlediğini anlamanıza yardımcı olmayı amaçlamaktayız. Bu yazımız, döner kapıların daha küçük olmasının her zaman daha akıllı olmadığını ve daha büyük olmanın kullanıcı için daha iyi olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Bunun, yaygın hatalar yapmaktan kaçınmanıza ve tasarımınızı geliştirmenize, kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmanıza, bina verimliliğini artırmanıza ve bu mükemmel girişi elde etmenize yardımcı olacağına inanıyoruz.

Döner Kapı Standartları

Asel Metal Yapı, Avrupa standartlarına tam olarak uymak için dünya çapında döner kapılar üretmektedir:

Döner kapılar iki temel alanı detaylandırıyor:

Kapının maksimum dönüş hızı.

Döner bir kapı kullanıcıya çarptığında maksimum dinamik / engelleme kuvveti.

Dönme Hızlarını Anlamak

Oldukça basit bir şekilde, aşağıdaki standartların her biri bir döner kapı için izin verilen maksimum dönüş hızını detaylandırmaktadır.

Referans noktası, kapı kanadının ön kenarında alınır.

Belirtilen tüm akış hızı rakamları teoriktir ve yalnızca bilgi amaçlıdır.

Dinamik Kuvveti/ Engelleme Kuvvetini Anlamak

Güvenlik nedeniyle, bir döner kapının kullanıcıya çarptığı durumlarda dinamik / engelleme kuvveti payı gereklidir. Çoğu durumda dinamik/engelleme kuvveti gereksinimini karşılayan büyük boyutlu döner kapılar için gerekli dinamik/engelleme kuvvetini elde etmek için döner bir kapının maksimum dönüş hızını geçersiz kılar ve azaltır.

Büyük boy döner kapılar için, Asel Metal Yapı’nın her bir büyük boy kapı teklifini ayrı ayrı değerlendiren özel bir ekibi vardır. Ekibimiz, dinamik/engelleme kuvveti gereksinimlerini elde etmek için hangi dönüş hızının gerekli olduğunu burada belirler.

Ortak Hatalardan Kaçınmak

Sorulması gereken dört temel soru şunlardır:

Önerilen döner kapının minimum dönüş hızı nedir?

Büyük boyutlu döner kapılar için maksimum dönüş hızı önemsizdir, asıl dönüş hızı önemlidir.

Önerilen döner kapının gerçek akış hızı nedir?

Bu, binanın verimliliğini sağlamak ve kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmak için hayati önem taşır.

Bir binanın maksimum doluluk oranı nedir?

Herhangi bir binanın maksimum doluluk oranının ne olduğunu bilmek, doğru sayıda kapı sağlamanın anahtarıdır.

Bir binanın trafik gereksinimleri nelerdir?

Herhangi bir binanın en yoğun trafik gereksinimlerini hesaplamak, doğru kapıyı sağlamanın anahtarıdır.

Asel Metal Yapı’da tasarım gereksinimlerinizi ve estetik gereksinimlerinizi ayrıntılı olarak tartışmak için bir hizmet sunuyoruz. Gereksinimlerinizden herhangi birini karşılamak için size özel bir sunum yapabiliriz.

Döner kapınızı kurma konusunda doğru kararı vermenize nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen iletişim numaralarımız ya da whatsapp destek hattımızdan bizimle iletişime geçiniz.

× Whatsapp