Polikarbonat Çatı Sistemleri

Polikarbonat Çatı Sistemleri

Polikarbonat çatı sistemleri, herhangi bir tipte polikarbonat levhalardan yapılmış dinamik bir çatı kaplama sistemidir. Bu yenilikçi levhalar çeşitli renklerde, dokularda ve türlerde mevcuttur. Her biri farklı türde amaçlara hizmet etmek için farklı türde uygulamalarda kullanıma sahiptir. Bu polikarbonatların, hafiflik, dayanıklılık ve darbe direnci gibi daha iyi avantajlarla birlikte neredeyse aynı netliği sağladığı için cama mükemmel bir alternatif oldukları kanıtlanmıştır.

Polikarbonat çatı sistemleri avantajları nelerdir?

Dayanıklılık- Polikarbonatlar, camdan 200 kat daha fazla darbe direncine sahip çok güçlü levhalardır. Bu şaşırtıcı özellik, tüm polikarbonat çatı sistemini son derece dayanıklı ve uzun ömürlü kılar çünkü çatlama veya kırılma endişesi yoktur.

Çalışma kolaylığı– Polikarbonatlar; taşıma, kesme, delme ve inşaatın tüm yönleri açısından çok kolaydır. Dayanıklılığı ve sağlamlığından daha önce bahsettiğimiz gibi, polikarbonatın diğer iki önemli avantajı da hafif ve esnek olmalarıdır. Tüm bu hafiflik, esneklik ve darbe dayanımı nitelikleri tek bir malzemede birleştirildiğinde, kuşkusuz malzemenin taşınması son derece kolay hale gelir. Ayrıca, bu levhaların yalnızca gerekli temel araçlarla kesilmesi ve delinmesi o kadar kolaydır ki, bir proje herkes tarafından kolayca oluşturulabilir. Ayrıca kesme veya delme sırasında camda olduğu gibi zararlı veya zehirli kırıklar oluşmaz.

UV koruması- Polikarbonatlar, tabakanın bir tarafı UV direnci tabakasıyla kaplanmış olarak gelir. Bu, güneşin zararlı UV ışınlarının yapıya girmesine izin vermez. Böylece yapıya sadece iyi miktarda güneş ışığı girer. İnsanların polikarbonat seralar kurmayı tercih etmelerinin ana nedeni budur.

Yangına dayanıklılık– Polikarbonatlar, benzersiz bir yangına dayanıklılık özelliğine sahiptir. Bu nedenle, yangına meyilli alanlarda yapılar inşa etmek istediğinizde polikarbonatlar en iyi seçimdir.

Estetik çekicilik– Polikarbonatlar, doğru renk ve dokularda kullanıldıkları takdirde yapıya daha fazla güzellik katabilirler. Polikarbonatlarda mevcut olan çok çeşitli renk ve dokularla, görsel çekiciliği artırmak için yapının geri kalanıyla karıştırılabilecek veya kontrast oluşturabilecek birini seçebilirsiniz.

Diğer avantajlar– Seçmek istediğiniz polikarbonat türüne bağlı olarak polikarbonatların getirebileceği daha birçok avantaj vardır. Örneğin, oluklu polikarbonat levhaları seçerseniz, oluklu yapı yüzeyinde herhangi bir su veya kalıntı kalmasına izin vermediğinden bakımı konusunda en az endişeniz olur; böylece sahibi tarafından en az bakım gerektirir. Daha sonra, çok duvarlı polikarbonatları seçerseniz, mükemmel yalıtım sağlarlar ve kış aylarında sıcaklık gerektiğinde ve yaz aylarında serin atmosfer gerektiğinde mükemmel bir seçim olduklarını kanıtlarlar.

Polikarbonat çatı kaplama sisteminin dezavantajları nelerdir?

Polikarbonat çatı kaplama sisteminin tek dezavantajı maliyetidir. Polikarbonatlar diğer benzer malzemelerden biraz daha maliyetlidir. Ancak, bu tek malzemenin sağladığı faydaların sayısı yalnızca maliyeti oluşturmaktadır. Böylece tüm artıları ve eksileri dengelersek, sadece polikarbonatların maliyetli değil, uygun maliyetli olduğunu söyleyebiliriz.

Polikarbonat çatı kaplama sisteminin avantajlarının dezavantajlarından nasıl daha ağır bastığını açıkça görebilirsiniz. Bu nedenle yapınız için bir polikarbonat levha seçmek, verebileceğiniz en iyi kararlardan biridir. Ve en kaliteli polikarbonatları, katı, dokulu, çok duvarlı ve oluklu polikarbonat levhalar gibi çeşitli malzemelerin üretiminde ve tedarikinde en güvenilir ve güvenilir isimlerden biri olan Asel Metal Yapı‘da bulabilirsiniz.

Asel Metal Yapı güvencesiyle polikarbonat çatı sistemleri ve daha birçok hizmete ulaşabilmek için iletişim numaralarımız ya da whatsapp destek hattımız üzerinden bizimle iletişime geçiniz.

× Whatsapp