Alüminyum Korkuluk Sistemleri

Camli_Aluminyum_Korkuluk_Sistemleri

Camlı Alüminyum Korkuluk Sistemleri

Çubuklu Alüminyum Korkuluk Sistemleri

Fransız Camlı Balkon Sistemleri

Camli_Aluminyum_Korkuluk_Sistemleri

Parapet Üstü Küpeşteler

Alüminyum koruluk sistemleri, en çok tercih edilen korkuluk modellerindendir. Korkuluk, özünde güvenlikle ilgilidir. İster içeride ister dışarıda olsun, sizi, ailenizi ve arkadaşlarınızı yüksekten korumak için korkuluklar vardır. Evinizin içine ve dışına kurulan her korkuluk, güvenliğinizi sağlamak için belli başlı standartlarını karşılamalıdır. Bu gereksinimler şunları içerebilir:

Korkuluk yüksekliği

Parmaklık Aralığı

Kullanılan Malzemeler

Bağlantı elemanları

Bunu düşündüğünüzde, evinizin her yerinde korkuluklar bulunabilir. Bariz uygulamalarla birlikte korkuluklar, bir merdivende güvenle gezinmenize veya bir dış mekan yaşam alanının sınırlarını belirlemenize yardımcı olabilir. Ayrıca batık bir oturma odasının kenarında, bir balkon çevresinde veya bir çatı katı veya üst kat yürüyüş yolu boyunca kullanıldığını görmekteyiz.

Sonuç olarak, bunları yükseltme veya değiştirme zamanı geldiğinde, işlevlerinden daha fazlasını düşünmeniz gerekir. Fiyat, malzeme, estetik, uzun ömür ve bakım, sizin için doğru olan korkuluk sistemi stillerini seçerken göz önünde bulundurulması gereken faktörlerdir.

Korkuluk Sistemi Stilleri: Malzemeler

Ahşap

Ahşap, en geleneksel ve klasik korkuluk malzemesi olarak bilinir. Özellikle evinizin içinde mevcut bir korkuluk sistemini değiştiriyorsanız, muhtemelen bir kısmı veya tamamı ahşaptan yapılmıştır. Bir ahşap korkuluk sistemi, direkler, üst korkuluk ve kazıklar dahil olmak üzere tamamen ahşaptan yapılabilir veya cam, demir çubuklar veya kablo gibi diğer malzemeleri içerebilir.

Bu nedenle, ahşap harika bir seçenektir çünkü montajı aşırı pahalı değildir. Evinizdeki diğer özelliklerle uyum sağlamak için istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Projenize ve teknik yeteneklerinize bağlı olarak, kendiniz bir ahşap korkuluk kurabilirsiniz. Birçok tedarikçi, gerekli donanıma sahip ahşap korkuluk kitleri sunar.

Ne yazık ki, iç ahşap korkuluklar yıllar içinde klasik yerine eski haline geldi. Uzun bir süre inşaatçı sınıfı standardı olsa da, günümüzün müteahhitleri alüminyum, demir veya çelik gibi diğer modern malzemeleri kullanma eğilimindedir.

Son olarak, özellikle aşırı hava koşulları, yüksek nem veya yağış bulunan alanlardaki dış mekan uygulamaları için ahşabın dezavantajı, uzun ömürlü olmamasıdır. Örneğin, temizlik ve boyama dahil olmak üzere düzenli bakım yapılmazsa, ahşap kurur ve parçalanır. Nem nedeniyle çürür ve küflenir veya haşerelere karşı hassas hale gelir.

Vinil Korkuluk

Vinil en uygun fiyatlı ürünler arasındadır ve evinizin dış görünümüne uygun çeşitli renklerde olabilir. Makul düzeyde bakım gerektirmez, herhangi bir pisliği veya kiri çıkarmak için yalnızca ara sıra temizlemeye ihtiyaç duyar, bu nedenle kullanım ömrü boyunca size çok az maliyetli olacaktır.

Vinilin dezavantajı, genel gücüyle ilgili sınırlamaları ile birlikte dayanıklılığıdır. Vinilin renk teknolojisi zaman içinde gelişmesine rağmen, özellikle dışarıya yerleştirildiğinde solmaya eğilimlidir. Ek olarak, vinil, değiştirilmesini gerektirecek şekilde bükülebileceği veya çatlayabileceği aşırı sıcak veya soğuk iklimler için ideal değildir.

Çelik Korkuluk

Güç ve dayanıklılık söz konusu olduğunda, kazanan çeliktir. Ancak çelik, özellikle paslanmaz çelik, en pahalı korkuluk malzemesidir.

Bir çelik korkuluk sistemi, direkler, üst ray ve kazıklar için tamamen çelik bileşenlerden oluşabilir veya kablo ve cam gibi diğer malzemeleri içerebilir. Son olarak, paslanmaz çelik gibi bir çelik korkuluk neredeyse bakım gerektirmez ve korozyona karşı daha dirençlidir. Dayanıklılık ve uzun ömür konusunda endişe duyan ev sahipleri paslanmaz çelik gibi seçenekleri değerlendirebilir.

Bir çelik korkuluk sisteminin görünümünden endişe ediyorsanız, bazı çelikler boyanabilir. İstediğiniz rengin metal uyumlu boyalarda mevcut olduğundan emin olmanız gerekir. Ek olarak, özellikle dış mekan korkulukları için gerektiğinde yeniden boyamaya hazır olun.

Cam korkuluk

Bakım açısından bakıldığında, cam ekler nispeten az bakım gerektirir. Dış korkulukları, dış pencerelerinizi temizlediğiniz sıklıkta temizleyebilirsiniz. Bununla birlikte, zamanla havalandıkları ve bulutlu oldukları bilinmektedir. Cam ağır olabilir ve düzgün kullanılmazsa kurulum sırasında çatlayabilir. Bu nedenle, kurulumu yönetmek için bir profesyonelle anlaşmanızı önerebiliriz.

Kablo Korkuluk

Kablo korkuluk sistemleri giderek daha popüler hale geliyor. Çoğu zaman paslanmaz çelikten yapılan bu yüksek gerilimli kablolar, sınırlı görsel dikkat dağınıklığı yaratırken güvenlik ihtiyacını dengeler. Hem iç hem de dış mekan kullanımları için çok uygundurlar. Kablo korkuluk sistemleri, alüminyum, çelik, kompozit manşonlar ve ahşap dahil olmak üzere neredeyse her tür direk malzemesiyle çalışır.

Alüminyum Korkuluk

Alüminyum, çeliğe harika bir alternatiftir. Daha hafif ağırlığı, çeliğe kıyasla hareket etmeyi ve kurmayı kolaylaştırdığından daha uygundur. Ek olarak, alüminyum korkuluklar çelikten daha ucuz olma eğilimindedir ve güç ve dayanıklılıktan çok az ödün verir.

Birçok alüminyum korkuluk tedarikçisi, çeşitli renk kaplamaları sunar. Korkuluk, seçtiğiniz renkte bitmeden önce, alüminyumun genel korozyon direncini iyileştirmeye yardımcı olmak için ön işleme tabi tutulur. Renk seçenekleriyle birlikte yapılan işlem, onları herhangi bir tasarım estetiğine uyacak şekilde esnek bir seçenek haline getirir.

Son olarak, bir kez kurulduktan sonra, alüminyum korkuluklar neredeyse bakım gerektirmez ve ahşap ve vinile göre daha büyük bir kullanım ömrü değerine sahiptir.

Korkuluk Sistemi Modelleri:  Hangisi Size Uygun?

Yeni bir korkuluk sistemi seçerken doğru kararı vermek için, farklı faktörleri karşılaştırmanın bazı yolları burada. Dayanıklılık için çelik, maliyet için ahşap tercih edilebilir. Hem dayanıklılık hem de maliyet açısından alüminyum korkuluk sistemleri fark yaratmaktadır.

Asel Metal Yapı güvencesiyle alüminyum korkuluk sistemleri evinize ya da işletmenize fark katacak.  Alüminyum korkuluk sistemleri, Trabzon ve çevre illerde Asel Metal Yapı farkıyla sizlerle. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımız ya da whatsapp destek hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

× Whatsapp