Kış Bahçeleri

kis_bahceleri

Kış Bahçeleri Sistemi

Polikarbonat Çatı Sistemleri

Kış bahçeleri özellikle kış ayılarında kullanılmak üzere çatısı camlı etrafı pvc alüminyum veya katlanır cam olarak dizayn edilen bir sistemdir.  Modellerimiz Tek Eğim Beşik Çatı ve Viktorial Olmak Üzere bir kaç çeşitte yapılmaktadır Etraf Kapama Sisteminde İster Alman Pencere Devi kömmerling İster Saray-Çuhadaroğlu Alüminyum İstenirse Katlanır Cam Sürme Balkon Kapama Sistemi ile kapatılmaktadır.

Çatı Çelik İskelet ile Hazırlandıktan sonra özel Kış Bahçesi Profilleri ile Cam Yuvaları hazırlanmaktadır. Kış Bahçesi Sisteminde İster İthal isterse yerli yağmur oluk uygulaması yapılmaktadır

Kış bahçesi Çatı Olarak camlı istenmediği takdirde kapalı çatı veya polikarbon olarak sistem yapılmaktadır. Cam Tavan Kış Bahçesi Isı Camlı Güneş Kontrol Özelliklerinde olduğundan içeri güneşi direk yansıtmamaktadır.

Kış Bahçeleri sistemleri ile birebir ilişkili olan giriş rüzgarlık son yıllarda büyük rağbet görmeye başladı Giriş Rüzgarlık Kapı Önü Kapama veya Villa Giriş Kapama Sistemi En çok cam kapılı sistem olarak talep edilmektedir.

Kış Bahçeleri ve Polikarbonat Sistemlerine Genel Bakış

Kış bahçeleri, birçok evin tercihi. Bir kış bahçesi inşa ederek evinize farklılık katmak istiyorsanız Asel Metal Yapı ihtiyaçlarınızı karşılayacak türden ürünler sunmaktadır. Sağlam, hafif ve uygun maliyetli bir cam genellikle aranılan özelliklerdir. Hepimiz camın birçok faydasına aşina olsak da polikarbonat, daha düşük bir maliyetle daha fazla dayanıklılık sağlayan harika bir alternatiftir.

Bize sık sık “Polikarbonat Nedir?” Sorusu sorulur. Bu yazımızda yanıtlayacağımız soru tam olarak bu. Polikarbonatın temel faydalarını keşfedeceğiz. Ayrıca, polikarbonat cam için hangi uygulamaların en uygun olduğunu ve hangi kalınlıkta polikarbonata ihtiyacınız olacağını da özetleyeceğiz.

Basitçe söylemek gerekirse, polikarbonat, sayısız şekilde kullanılan sert bir termoplastiktir. Diğer plastiklerin çoğundan farklı olarak, ısıyı emme yeteneğine sahiptir. Buda onu inanılmaz derecede enerji verimli ve harika bir yalıtkan yapar. Polikarbonat ayrıca hafiftir ve sahada çalışmayı kolaylaştırır. Son derece sürdürülebilir bir malzeme olan polikarbonat bile eritilebilir, soğutulabilir ve yeniden kullanılabilir; bu da çöplüklerdeki gereksiz atıkları sınırlar. Ayrıca, yüksek sıcaklıklara ve UV ışığına karşı oldukça dayanıklıdır. Güneşte bükülmeyi veya renk atmasını önler. Bu üstün avantajlar sayesinde, bu malzemenin neredeyse sınırsız uygulamaları vardır. Polikarbonat çatı kaplama temel olarak kış bahçeleri ve seralara kurulabilir.

Polikarbonat levhalar, spor barınakları, bisiklet rafları, güvenlik bariyerleri ve daha fazlası dâhil olmak üzere diğer birçok cam uygulaması için de kullanılabilir. Gerçekten daha çok yönlü çok az malzeme var.

Polikarbonat ve Cam

Her birinin kendi avantajları ve dezavantajları vardır.

Çatı kaplama ve hizmet tabanlı bir perspektiften bakıldığında, cam polikarbonatın yanına yaklaşamaz. Daha güçlü, daha hafif, daha ucuz ve bakımı çok daha basit. Camın tercih edilmesinin tek nedeni estetik ve artan ışık geçirgenliği olacaktır. Polikarbonat aynı temiz, canlı cam yüzeyini sunmasa da, kendi başına güzel bir çatı oluşturmak için aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli kaplamalara sahipsiniz.

Polikarbonatın Faydaları

Tüm polikarbonat çatı kaplama levhaları, ev sahiplerine çeşitli avantajlar sağlayacaktır. Bunlar, hafifliklerini, dayanıklılıklarını, yalıtım özelliklerini ve güvenliklerini içerir. Bu avantajlar bir araya getirildiğinde polikarbonatı harika bir cam seçeneği ve birçok proje için mükemmel bir çözüm haline getirir.

Hafiflik

Bir çatı sistemi seçerken ağırlık her zaman önemli bir husus olacaktır. Metrekare başına polikarbonatın ağırlığı seçtiğiniz kalınlığa bağlı olmakla birlikte, camdan ve diğer çatı kaplama sistemlerinden önemli ölçüde daha hafiftir. Örneğin, 10 mm polikarbonat metrekare başına yaklaşık 4,5 kg ağırlığındadır. Bu, aynı kalınlık için yaklaşık 9,3 kg olan camın ağırlığının yarısından daha azdır. Bu, polikarbonatla çalışmanın ve montajının çok daha kolay olduğu anlamına gelmekle kalmaz, aynı zamanda onu desteklemek için binanızın yapısında önemli değişiklikler yapmanız gerekme olasılığı da oldukça düşüktür. Dahası, aynı derecede hafif cam çıtalarını eksiksiz bir yapının parçası olarak da kullanabilirsiniz.

Dayanıklılık

Çok az malzeme polikarbonatın olağanüstü darbe direncine sahiptir. Dolu veya düşen molozların neden olduğu talaşlar veya çatlaklar için endişelenmenize gerek yok. Ayrıca, PVC’den farklı olarak polikarbonat, UV ışığına karşı oldukça dirençlidir ve güneşe maruz kaldığında rengi bozulmaz veya bükülmez. Çoğu polikarbonat çatı kaplama levhası ayrıca son derece yüksek termal dirence sahiptir ve 135 °C’ye kadar sıcaklıklara dayanabilir.

Yalıtım

Özellikle çok duvarlı polikarbonat levhalar, birçok alternatiften daha düşük değerleri ile olağanüstü seviyede ısı yalıtımı sunar. Polikarbonat çatı sadece kışın ısıyı tutmakla kalmaz, yazın da alttaki alanı daha serin hale getirir. Tüm yıl boyunca konforlu bir alan sunar.

Emniyet

Birçok ev sahibi, cama kıyasla daha yüksek güvenlikleri nedeniyle polikarbonat çatıları seçmektedir. Polikarbonat kırılmaya karşı dayanıklıdır. Bu da onu çocuklu evlerde veya camın daha düşük bir yükseklikte yerleştirildiği yerlerde çok daha güvenli hale getirir. Hafifliği ayrıca çalışmayı çok daha güvenli ve daha kolay hale getirir; bu, özellikle eğimli veya kış bahçesi çatısı gibi yüksekte çalışırken önemlidir.

Hangi Polikarbonat Levha Size Uygun?

Çok duvarlı, katı ve oluklu levhalar dahil olmak üzere satın alınabilecek birçok polikarbonat levha türü vardır. Bunların her biri farklı kullanımlar düşünülerek üretilir ve kendi benzersiz faydalarını sunar. Uygun şekilde kullanıldığında ve üreticinin yönergelerine göre takıldığında, olağanüstü bir güç ve güvenilirlik sunarlar.

Çok Duvarlı Polikarbonat

En popüler çeşitlerden biri, çok duvarlı polikarbonat kış bahçeleri için idealdir. Adından da anlaşılacağı gibi, çoklu duvar, birleştirildiğinde mükemmel termal ve akustik yalıtım sunan çok sayıda katmandan oluşur. Rahat, huzurlu bir yaşam alanı yaratmak için mükemmeldir.

Katı Polikarbonat

Tek katmandan oluşan, katı polikarbonat levhalar çok hafiftirler ve neredeyse camın ışık iletimiyle eşleşerek güneş ışığının %90’ına kadarının geçmesine izin verirler. Bu, katı polikarbonatı, ışık girişinin çok önemli olduğu projeler için harika bir seçim haline getirir.

Oluklu Polikarbonat

Dar bütçeli projeler için ideal, oluklu levhalar katı polikarbonatın birçok avantajını daha düşük bir maliyetle sunar. Oluklu form faktörü sayesinde, bu levhalar ayrıca olağanüstü dayanıklılık ve darbelere karşı direnç sağlayacaktır. Çok duvarlı veya katı polikarbonattan farklı olarak, oluklu levhalar tipik olarak yalnızca şeffaf olarak mevcuttur.

Asel Metal Yapı farkıyla kış bahçeleri ve polikarbonat sistemlerine sahip olabilirsiniz. Sektöründe lider Asel Metal Yapı ile Trabzon ve çevre illerde kış bahçesi ve polikarbonat sistemleri hizmeti sunmaktayız. Kaliteli malzeme ve usta işçiliğin birleşmesiyle sunduğumuz ürünlerimiz kullanıcılarımızdan tam not almaktadır. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz için iletişim numaralarımız ya da whatsapp destek hattımız üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

× Whatsapp