Pergole Sistemleri

Pergole sistemleri, birçok ev sahibinin tercihidir. Şaşırtıcı bir şekilde, tüm pergole sistemleri, içindeki insanlar için gölge yaratmakla ilgili değil. Günümüzde pek çok farklı pergole tasarımı bulunmaktadır ve kullanım amaçları da değişkenlik göstermektedir.

Farklı malzemeler, yapım teknikleri vb. kullanarak pergole sistemi yaratmanın bu kadar çok fikir ve yolunun olmasının ana nedeni budur. Bu pergole gölge fikirlerinden bazılarına göz atmaya çalışmak bu makalenin amacıdır.

Pergole Çeşitleri

Sağlam çatı, Gerginlik kumaşı, Geri çekilebilir gölgelik, Büyük boy çatı, Çatı uzantısı, Geri çekilebilir tente, Geri çekilebilir kumaş, Kumaş duvarlar, Pergola perdeler.

Pergola gölgelik oluşturabilecek en temel fikirlerden biri, önceden düzenli bir masif çatıya sahip olmaktır. Pergolanızın çatısı olarak kullanılabilecek çok sayıda malzeme var ve bunlar sadece ahşap veya alüminyum değil – ayrıca çelik, polikarbonat ve daha fazlası var.

Sağlam bir çatıya sahip olmak, daha küçük bağımsız pergolalar için uygun bir seçenek olmayabilir. Bu nedenle gergi kumaş, pergolanıza biraz gölge vermek için yapılabilecek başka bir seçenektir. Bu seçenek, kumaşın eklenmesi yapının genel stilini bozmadığından, basit pergoleler için son derece kullanışlıdır.

Tabii ki, herhangi bir malzemeden statik bir çatı herkes için en iyisi olmayabilir. Bu nedenle güneşten veya yağmurdan tam olarak istediğiniz korumayı kontrol edebilmeniz için geri çekilebilir bir gölgelik çatı oluşturmanın birçok yolu vardır.

Biyoklimatik bir pergole, çatısında dönen çıtalara sahip başka bir pergole türüdür. Böylece istediğiniz veya ihtiyacınız olan gölge veya güneş miktarını kontrol edebilirsiniz. Bu çatıların çoğunun genel olarak basit görünümü, aynı zamanda iyi bir stil seçimi sağlar.

Bir pergolenin temel versiyonu tam olarak karmaşık olmadığı için, pergoleniz için bir çatı yaratmanın çok fazla çeşitliliği var. Örneğin, bir pergole, pergolenin bacaklarının kenarlarının ötesine geçen ve onu en azından özgün bir tasarım seçimi yapan büyük boy bir çatı kullanır.

Ekli pergolalar söz konusu olduğunda, birçok insanın yararlandığı popüler bir seçenek var, buna çatı uzantısı denir. Bu örnekte, temel olarak tüm çardak üzerinde bir tür kanopi var ve bu da onu yaşam alanınızın bir uzantısı olarak hareket etmek için uygun bir seçenek haline getiriyor. Ayrıca, teras veya benzeri bir şey gibi karma kullanım durumlarına sahip alanlar söz konusu olduğunda daha fazla çok yönlülük sağlayan, açılır kapanır tente adı verilen bu tasarım seçiminin bir varyasyonu da vardır.

Kumaş bazlı örtülere geri dönersek, geri çekilebilir kumaş parçalarından bir pergole gölge örtüsü olarak tüm çatılar oluşturmak veya aynı malzemeden tüm kumaş duvarlar oluşturmak da mümkündür. Bu tasarım, söz konusu gölgelik aletleri olduğunda daha ilginç bir seçim sağlar ve ayrıca bu kumaş parçalarını dilediğiniz gibi ayarlayarak tüm özelliği çok daha özelleştirilebilir hale getirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, standart bir pergola üzerinde gölge yaratma konusunda çok sayıda farklı fikir var ve bunlar temelde tarih öncesi olandan modern ve benzersiz olana kadar büyük farklılıklar gösteriyor.

Neden Asel Metal Yapı?

Asel Metal Yapı güvencesiyle sunmakta olduğumuz pergole sistemleri ile kaliteyi uygun fiyatlarla yakalayın. Trabzon ve çevre illerde pergole sistemleri alanında hizmet vermekteyiz. Usta işçilik ve kaliteli malzemenin birleşmesiyle ortaya koyduğumuz eserlerimiz müşterilerimizden tam not almaktadır. Detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımız ya da Whatsapp destek hattımız üzerinden bizimle iletişime geçiniz.

Pergole Sistemleri

Katlamalı pergole sistemi; kış bahçesi, oteller, restaurantlar, cafeler ve pastanelerde daha geniş bir alan kullanmak için üretilmiş sistemlerdir. Dış mekanlarda mimari görüntüye zarar vermez. Pergole ürünlerimiz Avrupa Standartlarında alüminyum profillerden üretilir. Sistem ve led ışıkları uzaktan kumanda İle kontrol edilebilir. Ürünün ön kısmında oluk sistemi mevcuttur.Sistemin çalışması üzerindeki tentenin belirli bir hızla katlanarak. Geri çekilmesi ile sağlanır. Pergola sistemi tamamen güvenli, sağlam ve susızdırmaz sistemdir. Kullanılan kumaşlar maşlar blackout özelliğine sahip; yanmaz ve güneş ışıklarından etkilenmez.

Teknik Detaylar

• Eşikli/Eşiksiz olarak tasarlanan Cam Sürme sistemidir.
• 10mm Tekcam kombinasyonuna uygun olarak tasarlanmıştır.
• Sistemler standart olarak 3 Kanat ve 5 Kanat olarak uygulanmaktadır.
• Kanatlar sağ ve sol yönlerde toplanabilir.
• Kanatlar sistem için tasarlanmış özel alt ve üst rulmanlar ile çalışır.
• Sistemde uygulanan camlar tam temperlidir.

× Whatsapp